Zachowaj spokój- fabuła książki oraz postacie

Kryminały to książki, które na pewno nie mogą być czytane do poduszki. Są to książki, które trzymają w napięciu, nie pozwalają zapomnieć, że wróg czeka w u bram. Im większa wyobraźnia autora, tym większa szansa na to, że książka stanie się bestsellerem. Jednym z autorów, którzy cieszą się popularnością na całym świecie, jest Harlan Coben. Jest to pisarz, który napisał również powieść “Zachowaj spokój“. O czym jest książka? Warto się tego dowiedzieć.

Zachowaj spokój- przedstawienie fabuły oraz postaci

 Zachowaj spokój to książka, która zaczyna się niepozornie. Na samym początku czytelnik ma do czynienia z chłopcem, który jest w sobie zupełnie zamknięty. Nie mówi on, jednak wszyscy podejrzewają, że to wina tragedii, która wydarzyła się w szkole. Pewien chłopak postanowił popełnić samobójstwo. Ta decyzja wywarła spore wrażenie, jednak to nie dlatego Adam- jeden z bohaterów książki zdecydował się na milczenie. Dowiedzą się tego rodzice chłopca, który dotychczas byli przekonani, że zmowa milczenia to dobrowolna decyzja. Okazuje się jednak, że to rozkaz. Pochodzi on od kogoś, kto wysłał tajemniczą wiadomość na email. Jest to dopiero początek historii, która będzie trzymać w napięciu aż do samego końca.

Kim jest Harlan Coben?

Harlan Coben to pisarz, który debiutował już wiele lat temu. Jego pierwsza książka pojawiła się w 1995 roku i od tego czasu Harlan Coben nie znika z księgarni. Jego książki to dzieła z gatunku sensacja, kryminał thriller. Napisał on już wiele książek, z czego część została zekranizowana. Jego książki tłumaczone są na kilkadziesiąt języków i można spotkać je na całym świecie. Coben wielokrotnie znalazł się już na listach bestsellerów, w tym na szczycie bestsellerów New York Times. W Polsce czytelnicy również doceniają jego twórczość i chętnie sięgają po jego książki. Jednym z najnowszych dzieł pisarza jest książka “Zachowaj spokój”. Jest to nowa wciągająca powieść, która po raz kolejny przedstawia mistrzostwo pisarskie Cobena. Warto zapoznać się z tym dziełem.